Сезон відпусток у розпалі: як захистити пристрій та дані під час подорожей

Через зниження кількості хворих на COVID-19 багато країн відкрилися для туристів, які хочуть трохи відпочити після тривалого перебування вдома. Оскільки для більшості відпочинок без гаджетів неможливий, а деякі користувачі продовжують працювати віддалено навіть у відпустці, спеціалісти ESET підготували декілька правил, які допоможуть захистити пристрій від Інтернет-загроз під час подорожі.

Остерігайтеся підроблених паспортів COVID-19

Оскільки ситуація з пандемією поліпшується, а обмеження на поїздки та ізоляція скасовуються, країни поступово відкриваються для туристів. Щоб зменшити ризики, більшість країн використовують сертифікати COVID-19, які дозволяють подорожувати більш вільно. Зокрема Європейський Союз представив цифровий сертифікат, який містить інформацію про вакцинацію, негативний результат тесту або одужання від хвороби. Цим вирішили скористатися і кіберзлочинці для заробітку чималих грошей, виставивши на продаж підроблені документи про вакцинацію.

Пам’ятайте, що видати сертифікат має право лише орган у сфері охорони здоров'я. Більшість країн опублікували інформацію про процес отримання документів на офіційних сайтах установ або міністерств у сфері охорони здоров'я. У пошуках сертифікатів COVID-19 ви можете натрапити на небезпечні сайти, які викрадають облікові дані за допомогою фішингу або поширюють шкідливі програми для інфікування пристрою.

Небезпечні сайти можуть завдати шкоди захисту пристрою за допомогою фішингу. ESET.

Створіть резервні копії та зашифруйте дані

Нещасні випадки можуть статися будь-коли та будь-де, особливо їх ймовірність зростає під час літнього відпочинку. Зокрема ви можете загубити чи пошкодити телефон або ж стати жертвою крадіїв. Щоб уникнути втрати особистих даних, варто створити їх резервні копії, які дозволять відновити всю інформацію при необхідності.

Для зручності слід мати декілька резервних копій: одну можна зберігати у хмарі, а іншу ― на апаратному пристрої. Детальніше про створення резервної копії на пристроях iOS та Android читайте за посиланням. Для додаткового захисту даних слід подбати про шифрування, яке не дозволить зловмисникам отримати доступ до інформації у разі викрадення девайса. Крім цього, не забувайте встановлювати актуальні оновлення, які містять виправлення для захисту пристрою.

Забезпечте захист пристрою та даних

На випадок втрати чи викрадення смартфона варто забезпечити його захист за допомогою PIN-кодів, паролів та біометричної аутентифікації. Багато людей часто відмовляються від блокування пристрою через незручності, що є помилкою. Варто зазначити, що для блокування не слід використовувати простий графічний ключ, такий як трикутник, або легкий чотирьохзначний PIN-код.

Оптимальним рішенням для захисту пристрою є поєднання біометричної аутентифікації, зокрема сканування відбитка пальця або обличчя, та складного пароля. Про основні правила створення надійної комбінації читайте за посиланням, а для спрощення цього процесу використовуйте безкоштовний генератор паролів. Крім цього, для додаткового захисту облікових записів  завжди використовуйте двофакторну аутентифікацію.

Будьте обережні під час підключення до публічного Wi-Fi

Під час подорожей для підтримки зв’язку з близькими часто використовуються загальнодоступні мережі Wi-Fi у ресторанах, готелях та магазинах. Однак такі мережі зазвичай незахищені, що збільшує ризики зламу пристроїв, інфікування шкідливими програмами або викрадення конфіденційних даних. У разі необхідності підключення до загальнодоступних мереж Wi-Fi уникайте використання служб, які обробляють конфіденційні дані (наприклад, фінансові додатки).

Одним з найпростіших способів бути на зв’язку та в безпеці ― використовувати мобільний Інтернет, попередньо придбавши SIM-картку від перевіреного місцевого оператора. В іншому випадку використовуйте VPN під час підключення до загальнодоступного Wi-Fi для безпечної роботи в Інтернеті. Детальніше про використання VPN читайте за посиланням.

Загальнодоступні Wi-Fi мережі збільшують ризики інфікування пристрою. ESET.

Використовуйте надійне рішення з безпеки

Багато людей недооцінюють важливість використання програми для захисту пристрою. Важливо пам'ятати, що смартфони та планшети тепер не тільки засоби зв’язку, а повноцінні кишенькові комп’ютери з великою кількістю конфіденційних даних. Крім зберігання особистої інформації, мобільні пристрої використовуються для оплати рахунків через банківські додатки та для онлайн-покупок. Саме тому використання надійної програми є обов'язковим для захисту пристроїв від шкідливих програм, зокрема і під час здійснення онлайн-платежів.

Обмежте поширення конфіденційної інформації

Показати фото з чудовими видами на пляж або гори у соцмережах ― улюблена звичка більшості з нас. Проте поширення таких моментів, особливо з геолокацією, може спричинити безліч проблем. Маючи достатньо інформації про ваше місцезнаходження, зловмисники зможуть проникнути у номер готелю або у ваш дім, поки ви відпочиваєте далеко від нього. Тому не поширюйте детальну інформацію про ваше місцерозташування, таку як назва ресторану або готелю.

Для цього слід переглянути налаштування облікових записів у соцмережах та дізнатися, хто може бачити ваші публікації, а також обмежити їх перегляд для усіх користувачів. Також варто відключити служби геолокацій, оскільки повідомляти точне ваше місцерозташування протягом усього дня не є необхідністю. Найкращим варіантом було б перевірити, які програми мають дозвіл на доступ до геолокацій та відключити, де він не потрібен.

Після цього складного року з пандемією кожен потребує відпустки. Проте перед тим, як захопитися подорожами, варто не забувати про базові правила кібербезпеки ― зробити резервні копії, забезпечити захист пристроїв та даних на них, а також бути обережним під час підключення до загальнодоступних мереж Wi-Fi. Насолоджуйтеся відпочинком та залишайтеся у безпеці!

Опублікував: ESET 0 коментар(ів)

Додайте коментар

(Для зворотнього зв’язку)