Робота з дому: як налаштувати VPN-з’єднання самостійно

Сьогодні популярною тенденцією більшості компаній є перехід офісних працівників на віддалений режим роботи. Такий персонал не прив’язаний до одного місця роботи, вони можуть працювати як в кав’ярні, так і в іншій країні. Однак часто такі працівники стають ціллю зловмисників. У зв’язку з цим спеціалісти ESET рекомендують використовувати віртуальну приватну мережу (VPN) для захисту Інтернет-підключення до вашої корпоративної мережі, а також протидії кіберзагрозам.

Що таке VPN-з’єднання?

VPN — це зашифрований тунель веб-трафіку, який проходить через відкритий Інтернет, зазвичай, від домашнього чи загальнодоступного Wi-Fi до робочої мережі в офісі. За допомогою VPN-з’єднання ви можете віддалено підключитися до свого робочого столу, незалежно від мережі, яку ви використовуєте.

Таке VPN-з’єднання ще називають віртуальною приватною мережею, яка створює персональний тунель з обмеженим доступом. Це означає, що під час роботи у віддаленому режимі всі співробітники компанії знаходяться в одній корпоративній мережі, при цьому не перебуваючи в офісі.

Варто розрізняти VPN-з’єднання як віртуальну приватну мережу та  VPN-сервіси для захисту Інтернет-підключення. Більшість додатків VPN, які пропонують онлайн-виробники,  створені для безпечного підключення до Інтернету. Зокрема такі VPN-програми дозволяють уникати відстеження та мережевих фільтрів, але це не є необхідним для працівників з дому.

Використовуйте VPN з'єднання для віддаленого підключення до свого робочого столу. ESET.

Підключення-VPN: способи налаштування

В першу чергу, для VPN-з'єднання потрібно налаштувати кінцеві точки цього підключення — домашній ноутбук для віддаленого доступу та пристрій, з якого ви працюєте в офісі. Як правило, такими питаннями займаються відділи з інформаційної безпеки. Для встановлення віддаленого доступу ІТ-спеціалісти повинні підказати програму, яку потрібно завантажити на пристрій, а також надати певні VPN-дані.

У разі відсутності відділу інформаційної безпеки, можливо, доведеться встановити VPN-з'єднання самостійно. Не варто хвилюватись, це не так складно, як здається на перший погляд. Більшість роутерів бізнес-класу, які часто використовуються для роботи в невеликих організаціях (SOHO), мають вбудовану функцію VPN. Тому вам потрібно буде лише його налаштувати.

Для реалізації VPN-з'єднання використовують протоколи OpenVPN та IPsec. OpenVPN — програмне забезпечення з відкритим кодом, яке підтримують роутери бізнес-класу. Для його налаштування на сучасних пристроях, зазвичай, потрібно просто натиснути кілька кнопок на екрані конфігурації роутера, щоб отримати доступ до офісної мережі.

Робота через VPN підключення гарантує безпеку корпоративного середовища. ESET.

Після цього, ви завантажуєте файл конфігурації, створений вашим роутером, щоб налаштувати OpenVPN на ноутбуці, комп’ютері або смартфоні для віддаленого доступу саме до цього роутера. Наступним кроком є  завантаження спеціальних додатків з веб-сайту OpenVPN на пристрої для віддаленого доступу до нового офісного VPN.

Протокол IPsec має аналогічний процес налаштування. Однак більшість ноутбуків, ПК та смартфонів вже мають вбудовану підтримку протоколу. Це означає, що встановлювати спеціальні додатки на пристрої не доведеться. У разі необхідності, звертайтеся до онлайн-довідників на сайті.

Варто зазначити, що правильна реалізація VPN-з'єднання потребує більше потужностей мережі. Це означає, що  співробітникам, які працюють віддалено, може знадобитися більш швидкий та якісний Wi-Fi. В іншому випадку, під час роботи можливі збої та значне  уповільнення системи. Однак при цьому  VPN-з'єднання необхідно використовувати для безпеки корпоративного середовища від проникнення сторонніх осіб та захисту даних від викрадення зловмисниками.

Опублікував: ESET 0 коментар(ів)

Додайте коментар

(Для зворотнього зв’язку)