Як покращити захист акаунта в соціальних мережах– практичні поради

Сьогодні майже у кожного є принаймні один обліковий запис в Facebook, Twitter, Instagram або Snapchat. За допомогою соціальних мереж ми спілкуємося з друзями, ділимося щоденними фото з близькими, стежимо за життям різних блогерів, ведемо бізнес-акаунти для комунікації з клієнтами. У зв’язку з активним використанням соцмереж та зберігання великої кількості конфіденційних даних на особистих сторінках, акаунти користувачів стають популярною ціллю для зловмисників.

З кожним днем ​​кількість атак на облікові записи користувачів зростає. Зокрема, нещодавно група кіберзлочинців OurMine отримала доступ до офіційних акаунтів Twitter футбольного клубу «Барселона» – зловмисники зламали сторінку за допомогою викрадених облікових даних. На жаль, такі випадки не рідкість.

У зв'язку зі збільшенням кількості жертв подібних атак спеціалісти ESET підготували основні рекомендації для підвищення безпеки особистих даних і захисту акаунтів в соціальних мережах.

Надійний захист аккаунта в соціальних мережах запобігти втраті даних. ESET.

1. Використовуйте надійний пароль для захисту акаунта.

Причиною більшості атак залишається використання слабких паролів (ще досі найпопулярніша комбінація серед користувачів 123456) та застосування однакового ключа для входу до різних облікових записів.

Як правило, зловмисники здійснюють атаки методом повного перебору (brute force), які дозволяють легко та швидко зламати навіть довгі паролі за декілька хвилин. Крім цього, кіберзлочинці можуть використовувати шкідливу програму для зчитування натискань клавіш на клавіатурі з метою збирання паролів без відома користувача. Чим більше символів містить ключова фраза, тим більше можливих комбінацій, що збільшує час підбору пароля.

Тому важливо використовувати складний пароль, комбінуючи маловідомі фрази з числами та різними символами. Також для кожного акаунта повинна бути унікальна комбінація. Більше рекомендацій для створення надійного пароля доступні за посиланням.

Ще одним способом захисту акаунта є використання менеджера паролів, який допомагає створювати нові комбінації для входу та запам’ятовувати вже існуючі, а також зберігати дані банківської картки.

Варто зазначити, що такі Інтернет-гіганти як Google намагаються покращити безпеку користувачів за допомогою вимог до створення пароля та автозаповнення.

2. Використовуйте двофакторну аутентифікацію для додаткового захисту акаунта.

Двофакторна аутентфікація (2FA) — це найпростіший спосіб створення додаткового рівня для захисту акаунтів в соцмережах. Як правило, програми двофакторної аутентифікації для підтвердження особистості користувача використовують SMS-коди, повідомлення на електронну пошту та біометричні дані, такі як відбитки пальців або сканування обличчя.

Більшість масштабних атак можна було уникнути за наявності системи двофакторної аутентифікаціїна пристроях. Оскільки зловмисники не змогли б отримати доступ до даних користувача, навіть у випадку інфікування пристрою за допомогою шкідливого ПЗ та викрадення пароля.

Варто зазначити, що Facebook, Instagram та Twitter мають вбудовану двофакторну аутентифікацію, яку можна увімкнути у налаштуваннях додатка. Для перевірки наявності 2FA в інших соціальних мережах чи веб-сайтах перейдіть за посиланням.

3. Перевіряйте електронні листи на наявність підозрілих спроб входу.

Більшість соціальних мереж, наприклад Facebook та Twitter сповіщають користувачів про несанкціонований доступ до їх облікового запису. Зокрема для захисту акаунтавони блокують підозрілі спроби входу в систему та просять користувача негайно змінити пароль. Тому у разі подібних попереджень дійте швидко, щоб мінімізувати будь-які можливості використання особистих даних вашого акаунта.

4. Остерігайтеся підозрілих посилань.

Зазвичай, саме користувачі через неуважність завантажують шкідливе ПЗ, переходячи за посиланнями. Саме з цієї причини спеціалісти ESET рекомендують з обережністю ставитись до відкриття різних посилань в соцмережах, особливо з такими скороченнями як Bitly або Hootsuite.

Також будьте обережні до посилань у повідомленнях електронної пошти, які надсилаються нібито від імені соціальної мережі або іншого відомого джерела. Крім цього, у випадках переходу на підозрілу сторінку, яка здається недоречною, рекомендується швидко закрити вкладку браузера і ні в якому разі не натискати ніяких кнопок на цій сторінці. Таким чином можуть здійснюватися атаки виду «клікджекінг», під час яких зловмисники використовують приховані елементи на веб-сторінках для маніпуляції діями користувача і в подальшому отримання доступу до його даних.

Остерігайтеся зайвих кліків за підозрілими посиланнями в соціальних мережах. ESET.

5. Обмежте поширення особистих даних в соцмережах.

Для захисту акаунта важливо контролювати публікування персональної інформації про себе та своїх друзів в соціальних мережах. Крім цього, варто не забувати про налаштування конфіденційності в особистому профілі, так як ваша сторінка може бути відкрита для всіх віртуальних друзів, незалежно від того, чи дійсно ви товаришуєте. Така загальнодоступна інформація може бути використана для шахрайства, зокрема за допомогою методів соціальної інженерії зловмисники можуть отримати фінансову вигоду. 

Також спеціалісти ESET рекомендують завантажити надійне рішення з безпеки ESET Smart Security Premium для захисту від різних шкідливих програм, програм-вимагачів та спам-повідомлень. Крім цього, цей продукт допоможе забезпечити захист акаунтів користувача за допомогою функції «Управління паролями», яка допоможе створювати надскладні ключові фрази для захисту акаунта та автоматично заповнювати форми на веб-сайтах.

Опублікував: ESET 0 коментар(ів)

Додайте коментар

(Для зворотнього зв’язку)