Спам

Набридливі небажані електроні листи, чати, тексти, голосові та інші повідомлення можна описати одним
словом — спам.

Що таке спам?

Спам — це небажані повідомлення у будь-якій формі, які надсилаються у великій кількості. Найчастіше спам надсилається у формі комерційних електронних листів, надісланих на велику кількість адрес, а також через миттєві та текстові повідомлення (SMS), соціальні медіа або навіть голосову пошту.

Один з найбільш поширених способів розповсюдження небажаного контенту — використання ботнет-мереж, великої кількості інфікованих «зомбі» пристроїв. Іноді так звані «листи щастя» (повідомлення із закликом поширити його серед друзів, обіцяючи за це гроші/здоровʼя/кохання чи навпаки невдачі) та Інтернет-розіграші також вважаються спамом, хоча вони й відрізняються тим, що найчастіше надсилаюся з добрими намірами.

Спам здатен спричиняти шкоду робочим станціям

Як розпізнати спам?

Якщо повідомлення електронної пошти або будь-яка інша форма масової комунікації є небажаною та вводить в оману, можливо, вона є спамом.

PS: Якщо це слово написане великими літерами на баночці, найімовірніше це відомий американський харчовий продукт, який складається з вареної шинки та свинини.

Як забезпечити захист від спаму?

Ніколи не публікуйте свою електронну адресу на публічних веб-сайтах та сервісах. Якщо її все-таки необхідно вказати, робіть це з обережністю. Ви також можете створити одноразову адресу електронної пошти,  яку можна використовувати для оглядів новин або підписок.

Також використовуйте рішення , які володіють функціями для виявлення небажених повідомлень, серед яких наявна перевірка листа на спам.

Поширення спаму росте з кожним роком

Коротка історія

Перша кампанія поширення небажаних електронних повідомлень через електронну пошту була зафіксована 1978 році під час якої розсилку отримали майже 400 (або 15% всіх) користувачів, підключених до попередника мережі Інтернет — ARPANET. Кампанія рекламувала презентацію продукту компанії, але після отримання великої кількості негативних відгуків ця форма маркетингу деякий час не використовувалась.

Забезпечте захист від сучасних кіберзагроз

ESET Smart Security Premium

ESET Smart Security Premium

Преміум-захист для досвідчених користувачів, який заснований на ідеальному поєднанні точності виявлення, швидкості роботи та зручності у використанні.

Дізнайтеся про всебічний захист ESET для корпоративних користувачів.