Програми-вимагачі

Програми-вимагачі – це шкідливе програмне забезпечення, яке блокує пристрій або шифрує його вміст, вимагаючи гроші у жертв. За певну плату оператори шкідливого коду обіцяють відновити доступ до інфікованої машини або даних.

Що таке вірус-вимагач?

Цей вид шкідливого програмного забезпечення використовується кіберзлочинцями для вимагання коштів у жертв. Зазвичай, програма-вимагач блокує екран пристрою жертви або шифрує дані на диску, відображаючи вимогу про викуп із реквізитами платежу.

Як розпізнати програму-вимагача?

У більшості випадків програма-вимагач відображає на екрані повідомлення, що ваш комп’ютер заблокований, або додає текстовий файл (повідомлення) до відповідних папок. Багато сімейств вимагачів також змінюють розширення зашифрованих файлів.

Програми-вимагачі

Як працює програма-вимагач?

Оператори програм-вимагачів використовують багато різних технік інфікування:

  • Шифрування диску та блокування доступу користувача до операційної системи
  • Блокування екрану користувача
  • Шифрування даних на диску жертви
  • Блокування пристроїв Android шляхом зміни коду доступу для заблокування пристрою користувача

Як забезпечити захист від програм-вимагачів?

Основні правила для захисту власних даних та пристроїв
від програм-вимагачів:

  • Регулярно створюйте резервні копії даних та зберігайте принаймні одну повну резервну копію
  • Оновлюйте все ПЗ , включно з операційною системою.

Надійне та багаторівневе рішення з безпеки допоможе користувачам, а також організаціям розпізнати, запобігти та видалити вимагача.

Коротко про історію

Коротко про історію

Вперше програма-вимагач була виявлена в 1989 році. Шкідлива програма отримала назву AIDS Trojan. Вона поширювалася через тисячі дискет, які містили інтерактивну базу даних про СНІД і фактори ризику, пов'язані з хворобою. Після запуску шкідлива програма фактично зробила неможливим доступ користувача до більшої частини вмісту на диску.

AIDS Trojan вимагав викуп в розмірі 189 доларів , які потрібно було надіслати на поштову скриньку в Панамі. Програма була запущена 365 разів. Автором загрози був доктор Джозеф Попп, однак його було визнано непідсудним.

Забезпечте захист від сучасних кіберзагроз

ESET Smart Security Premium

ESET Smart Security Premium

Преміум-захист для досвідчених користувачів, який заснований на ідеальному поєднанні точності виявлення, швидкості роботи та зручності у використанні.

Дізнайтеся про всебічний захист ESET для корпоративних користувачів.