Чому важливо оновлювати пристрої та програми на них

Сповіщення про необхідність оновлення пристрою, зокрема програм та операційної системи, приходять регулярно. Однак часто ми їх відхиляємо через брак часу або зайнятість щоденними завданнями. У зв'язку з цим спеціалісти ESET вирішили розповісти, чому оновлення пристроїв важливі для безпеки користувачів та до чого може призвести ігнорування таких сповіщень.

Навіщо здійснювати оновлення пристроїв?

За оцінками, лише у 2021 році було 230 мільярдів завантажень програм, що на 63% більше, ніж у 2016 році. При цьому у середньому користувач смартфона має 40 окремих додатків. Варто зазначити, що такі дані не враховують інші пристрої, які використовують більшість користувачів, зокрема комп’ютери та ноутбуки, а також фітнес-трекери та інші смарт-девайси.

Усі ці програми потребують оновлення, як і операційна система, браузер, а також вбудоване програмне забезпечення, яке мають девайси. Спливаючі сповіщення про оновлення пристроїв та програм можуть дратувати та заважити роботі, однак їх застосування необхідне через ряд важливих причин.

1. Забезпечення максимального захисту.

Часто програми мають уразливості, які у разі невчасного виправлення можуть бути використані хакерами у різних атаках. Зокрема такі атаки можуть починатися зі спроб змусити користувачів натиснути на шкідливе посилання, відкрити вкладений файл у повідомленні або перейти на спеціально створені небезпечні вебсайти.

Кіберзлочинці можуть віддалено запустити шкідливий код на неоновлених системах. ESET.

У результаті таких дій кіберзлочинці можуть віддалено запустити шкідливий код на уразливих системах або небезпечну програму, завантажену на пристрій, що може призвести до таких наслідків:

  • викрадення особистих даних та конфіденційної інформації для входу, наприклад, в онлайн-банкінг;
  • шифрування всіх файлів за допомогою програми-вимагача на вашому комп’ютері та вимагання коштів за розшифрування даних;
  • криптоджекінг, під час якого хакер за допомогою вашого комп’ютера здійснює незаконний майнінг криптовалюти, використовуючи великі обсяги електроенергії та завдаючи шкоди вашому девайсу;
  • ботнет, який захоплює ваш пристрій та використовує його для атак на інших користувачів.

Оновлення пристрою, зокрема операційної системи та програмного забезпечення до актуальної версії усувають ці проблеми, виправляючи відповідну уразливість безпеки.

2. Безпека пристроїв ваших друзів та родини.

Будь-які спільні комп’ютери вдома, які не оновлюються, можуть надати зловмисникам не лише доступ до ваших облікових записів та конфіденційної інформації, а й до пристроїв вашої родини. Хакери також можуть отримати доступ до електронної пошти, месенджерів чи соцмереж, щоб надіслати приховане шкідливе програмне забезпечення вашим контактам.

Отже, вчасне оновлення пристроїв та програмного забезпечення до актуальної версії також забезпечить кращий кіберзахист вашої родини.

3. Вища продуктивність роботи пристрою.

Оновлення програмного забезпечення не лише захищає ваш пристрій, а й також допомагає вирішити проблеми продуктивності, які могли виявити розробники. Таким чином, оновлення пристроїв може допомогти продовжити термін роботи батареї, запобігти збоям додатків, покращити швидкість завантаження сторінок та додати інші можливості для кращої роботи.

4. Поява найновіших функцій безкоштовно.

Розробники програмного забезпечення також використовують оновлення, щоб впровадити нові функції для своїх користувачів. Зокрема останнє оновлення iOS мало величезний набір нових можливостей ― від редагування повідомлень та налаштування екранів блокування до покращень Apple Pay та навіть функції перевірки безпеки для захисту користувачів.

5. Запобігання проблемам на роботі.

Багато компаній під час роботи віддалено наполягають на використанні корпоративних пристроїв, які мають власні механізми оновлення. Незважаючи на це, деякі роботодавці дозволяють персоналу використовувати особисті девайси для підключення до корпоративних мереж та доступу до бізнес-додатків у хмарі. Однак, якщо ці пристрої скомпрометовані через невдале чи несвоєчасне оновлення основних програм, можуть виникнути проблеми.

Зокрема зловмисники можуть викрасти ваші корпоративні дані для входу до систем компанії. В іншому випадку існує ризик використання того самого доступу для інфікування корпоративної мережі шкідливою програмою. Це може призвести до серйозного порушення безпеки даних або атаки програм-вимагачів. Середня вартість витоку даних сьогодні становить майже 4,4 мільйона доларів США за інцидент.

Щоб спростити роботу, на більшості сучасних пристроїв та комп’ютерах за замовчуванням увімкнено автоматичне оновлення. Якщо з якихось причин у вас така можливість вимкнена, пошукайте в Інтернеті, як увімкнути цю функцію саме на вашому пристрої та активуйте її. Також варто дотримуватись базових правил безпеки:

Зрештою, оновлення пристроїв призначене для вчасного виправлення помилок безпеки, покращення продуктивності та удосконалення функціоналу девайсів. Тому не нехтуйте сповіщеннями про нову версію та своєчасно оновлюйте пристрої та програми на них. Зокрема нещодавно вийшла нова версія продуктів ESET для домашніх користувачів, яка має нову технологію виявлення нових загроз та забезпечить кращий захист вашого ноутбука.

 

Читайте також:

Перевірте безпеку комп’ютера: 10 кроків для покращення захисту від хакерів

Як хакери можуть зламати iPhone — способи та рекомендації для захисту

Інтернет знає все: як видалити інформацію про себе в мережі

Опублікував: ESET 0 коментар(ів)

Додайте коментар

(Для зворотнього зв’язку)