Шпигунські програми

Це вид шкідливого програмного забезпечення, яке використовується для «шпигунства» на вашому пристрої з метою збору особистих даних, таких як електронні листи, паролі, номери кредитних карт, а також для передачі цієї інформації третім особам через Інтернет.

Що таке шпигунське програмне забезпечення?

Це загальний термін для цілого ряду шкідливих програм, які дозволяють стежити за діями користувача в мережі Інтернет, а також збирати його конфіденційні дані. Вперше цей термін було вжито в публікації служби новин Usenetу 1995 році.

Впервые этот термин был употреблен в публикации службы новостей Usenet в 1995 году.

Розпізнай шпигунську програму за допомогою антивірусних рішень ESET.

Способи поширення

Як і більшість шкідливих додатків, шпигунська програма потрапляє на пристрій без відома чи дозволу користувача.

Часто зловмисний код використовує уразливості програмного забезпечення або веб-браузера. На пристрій користувача шпигунська програма потрапляє разом з фальшивою версією легітимного ПЗ Також загроза подібного виду може проникати на комп’ютер у результаті відвідування жертвою шкідливої сторінкиабо переходу за фішинговими посиланнями. Крім цього, шпигунські програми можуть розповсюджуватися через USB-пристрої.

Цікаві приклади

Одним із відомих прикладів загрози цього виду є шпигунська програма InvisiMole, яка була активною з 2013 року. Загроза поширювалася за допомогою двох бекдорів, які збирали інформацію про інфіковану ціль. Шкідливе ПЗ дозволяло дозволяло шпигувати за жертвою через активування мікрофону та веб-камери жертви. Крім цього, загроза могла сканувати доступні бездротові мережі інфікованого комп’ютера, дозволяючи зловмисникам відслідковувати місцезнаходження жертви.

Продукти ESET перевірять ваш пристрій на наявність шпигунських програм та видалять їх.

Способи захисту

Щоб запобігти інфікуванню девайсів, спеціалісти ESET рекомендують перед переходом за посиланням наводити на нього курсор миші для перевірки повної адреси сайту або сторінки. Також варто надійне рішення для захисту пристроїв та здійснювати регулярне оновлення програмного забезпечення з метою виправлення уразливостей системи.

Видалення шпигунських програм

Під час виявлення підозрілої діяльності спеціалісти ESET рекомендують за допомогою антивірусного рішення перевірити пристрій на наявність шкідливих програм, і за необхідності відправити інфіковані файли в карантин.

Варто зазначити, що для очищення мобільних гаджетів від шпигунського програмного забезпечення необхідно вручну видалити шкідливі додатки та повернути пристрій до заводських налаштувань.

Забезпечте захист від сучасних кіберзагроз

ESET Smart Security Premium

ESET Smart Security Premium

Преміум-захист для досвідчених користувачів, який заснований на ідеальному поєднанні точності виявлення, швидкості роботи та зручності у використанні.

Дізнайтеся про всебічний захист ESET для корпоративних користувачів.