Викрадення даних

Викрадення даних є злочином, під час якого зловмисник використовує шахрайство або обман для отримання конфіденційної інформації жертви та використовує її в зловмисних цілях від імені жертви. Як правило, ціль зловмисників — отримання економічної вигоди.

Що таке крадіжка особистих даних?

Злодії, які займаються викраденням даних, зазвичай, отримують особисту інформацію, таку як паролі, номери ID, кредитних карток або номери соціального страхування, та використовують ці дані від імені жертви. Викрадена конфіденційна інформація може бути використана для різних незаконних цілей, зокрема для отримання кредитів, здійснення онлайн-покупок або для отримання доступу до медичних та фінансових відомостей жертви.

У більшості випадків крадіжка даних відбувається з вини власників.

Для чого здійснюється крадіжка особистих даних?

Крадіжка даних тісно пов'язана з фішингом та іншими методами соціальної інженерії, які часто використовуються для отримання конфіденційних відомостей жертви. Публічні профілі в соціальних мережах або інших популярних онлайн-сервісах також можуть стати джерелом даних для зловмисників.

Після отримання потрібних фактів про жертву, зловмисники використовують її для замовлення товарів та доступу до онлайн-рахунків жертв. В свою чергу, жертви можуть зазнати фінансових втрат внаслідок несанкціонованого зняття коштів та покупок від їх імені.

Крім цього, жертви можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за дії зловмисників.

 

Згідно з дослідженнями, в 2016 році викрадення даних завдало збитків у розмірі 16 мільярдів доларів 15,4 мільйонам споживачів у Сполучених Штатах. У тому ж році британська організація з запобігання шахрайства Cifas зафіксувала майже 173 тисячі випадків шахрайства, пов’язаних з особистими відомостями у Великобританії. Це найбільша кількість випадків шахрайства за останні 13 років.

Рекомендації щодо захисту інформації від крадіжки даних в світі гаджетів.

Як захиститися від викрадення особистих файлів?

  • Використовуйте безпечне з'єднання: якщо ви збираєтеся використовувати вашу особисту інформацію в Інтернеті, переконайтеся, що з'єднання безпечне. Бажано використовувати домашню, корпоративну мережу або мобільний зв'язок. Уникайте публічних Wi-Fi, не захищених паролем. Якщо ви не маєте іншого вибору, скористайтеся віртуальною приватною мережею (VPN), яка дозволяє зашифровувати всі ваші повідомлення та таким чином уникнути проблеми викрадення даних.
  • Забезпечте безпеку своїх пристроїв: завантажте надійне багаторівневе рішення для захисту пристроїв від шкідливого програмного забезпечення та несанкціонованого доступу зловмисників.

Забезпечте захист від сучасних кіберзагроз

ESET Smart Security Premium

ESET Smart Security Premium

Преміум-захист для досвідчених користувачів, який заснований на ідеальному поєднанні точності виявлення, швидкості роботи та зручності у використанні.

Дізнайтеся про всебічний захист ESET для корпоративних користувачів.