Експлойт

Це шкідливий код, який використовує уразливості в системі безпеки програмного забезпечення для поширення кіберзагроз.

Що таке експлойт?

Стандартне визначення характеризує «експлойт» як програму або код, що використовує недоліки в системі безпеки конкретного додатку для інфікування пристрою.

Користувачі можуть помилково вважати, що це окреме шкідливе програмне забезпечення. Однак насправді, це фрагмент коду програми, який дозволяє проникати у систему комп’ютера та впливати на його роботу.

Використовуючи певну уразливість, даний інструмент надає зловмисникам необхідні дозволи для запуску шкідливих компонентів та інфікування системи.

Використовуючи уразливість, експлойт дозволяє зловмисникам запускати шкідливі компоненти - дослідження ESET.

Особливості поширення

Зловмисники постійно удосконалюють свій інструментарій та знаходять нові способи інфікування великої кількості пристроїв. Одним із розповсюджених методів проникнення шкідливих програм на комп’ютери жертв стало використання експлойтів, які забезпечують швидке поширення загрози.

Також вони дозволяють отримати доступ до програм та в подальшому інфікувати пристрій користувача через уразливість в системі безпеки.

За останні роки найбільш активними були загрози, які використовують уразливості в продуктах Java, в програмному забезпеченні Adobe, а також операційній системі Windows.

Відомі приклади

Останнім часом експлойти використовуються у багатьох відомих кібератаках.  Прикладом є масштабна атака вірусу WannaCryptor (або WannaCry), яка стала найбільшою  цифровою загрозою  у світі за останні роки. Варто зазначити, що під час цієї атаки використовувався експлойт EternalBlue, який був нібито викрадений групою кіберзлочинців в Агенстві національної безпеки (NSA). EternalBlue був націлений на уразливість реалізації протоколу SMB у неактуальній версії Microsoft.

Крім цього, EternalBlue також був інструментом під час відомої атаки Diskcoder.C (Petya, NotPetya та ExPetya).

Для запобігання загрозам, зокрема експлойтам, рекомендується застосовувати антивірусні продукти ESET.

Як забезпечити захист від експлойтів?

Експлойти часто є початковою точкою для інфікування системи шкідливими програмами.

Для виправлення помилок, які зловмисники можуть використати у своїх цілях, варто регулярно здійснювати оновлення всіх програм та операційної системи.

Також на пристроях рекомендується встановити надійне рішення з безпеки, яке здатне виявляти та блокувати шкідливе програмне забезпечення, а також захищає від цілеспрямованих атак на веб-браузери, PDF-редактори, поштові клієнти та інші програми.

Забезпечте захист від сучасних кіберзагроз

ESET Smart Security Premium

ESET Smart Security Premium

Преміум-захист для досвідчених користувачів, який заснований на ідеальному поєднанні точності виявлення, швидкості роботи та зручності у використанні.

Дізнайтеся про всебічний захист ESET для корпоративних користувачів.