Захист дітей в Інтернет мережі

Першого червня в Україні та багатьох інших країнах відзначають Міжнародний день захисту дітей. У цей день більшість організацій намагаються звернути увагу суспільства на проблеми, пов'язані з порушенням прав дітей. І тут виникає питання - від чого потрібно захищати дітей сьогодні? Серед таких проблем як покинуті діти-сироти, експлуатація дітей, дитяча медицина та інших, все більш актуальним також стає захист дітей в мережі Інтернет.

Широко популярними серед юних користувачів сьогодні є програми, які дають можливість обмінюватися миттєвими текстовими повідомленнями. Як правило, діти довірливо вступають у розмову з невідомими контактами, не здогадуючись, що насправді можуть спілкуватися зі злочинцями. Крім цього, існує великий ризик відвідування дітьми різноманітних небажаних сайтів. У зв'язку з цим спеціалісти компанії ESET підготували для батьків сім «золотих» правил, які допоможуть забезпечити безпечне використання дітьми мережі Інтернет.

  • Використовувати антивірусне програмне забезпечення з оновленими базами сигнатур та функцією батьківського контролю, яка дозволяє заблокувати веб-сайти, які можуть містити потенційно небажаний матеріал.
  • Контролювати веб-трафік дитини - встановити пароль та дозволяти дитині використовувати Інтернет тільки під наглядом.
  • Пояснити дитині, що ні в якому разі не можна ділитися особистими даними та інформацією про себе з незнайомими людьми у соціальних мережах та за допомогою інших подібних ресурсів.
  • Контролювати використання веб-камери. Вимикайте веб-камеру, якщо Ви не використовуєте її, тому що за допомогою деяких шкідливих програм кіберзлочинці можуть шпигувати через цей пристрій. Також слід пояснити дитині, що використовувати веб-камеру можна тільки під час спілкування зі знайомими людьми - друзями або родичами.
  • Регулярно перевіряти історію браузера - її відсутність повинна стати причиною для розмови з дитиною.
  • Під час спілкування у соціальній мережі Facebook після розміщення даних у папці «Для всіх» або «Для друзів друзів» повністю втрачається контроль доступу до цієї інформації. Іншими словами, у випадку необережності Ви або Ваша дитина можете надати доступ до конфіденційної інформації всьому світу.
  • Інформацію, яку розміщено в мережі Інтернет, не можна повернути. Видалення фотографії або контакту у соціальній мережі ще нічого не означає - ця інформація вже могла бути збережена на чужому комп'ютері. Тому завжди необхідно добре подумати перед тим, як завантажити певні файли до Інтернету.

Дотримуючись цих правил, Ви забезпечите безпечне використання мережі Інтернет Вашими дітьми.