Нова загроза для Android поширюється під виглядом рожевої теми WhatsApp

Компанія ESET — лідер у галузі інформаційної безпеки — попереджає користувачів Android про поширення нової загрози через повідомлення про кольорову тему для WhatsApp. Тема «WhatsApp Pink», замаскована під офіційне оновлення платформи, насправді є видом відомого шкідливого програмного забезпечення.

«WhatsApp Pink — це оновлена ​​версія черв'яка для Android, який було виявлено в січні цього року. Загроза дозволяє надсилати автоматичні відповіді не тільки у WhatsApp, а й в інших додатках для обміну повідомленнями. Це може бути причиною зростання поширення шкідливої програми, — коментує Лукаш Стефанко, дослідник ESET. — Троян надсилає посилання на веб-сайт, з якого він може бути автоматично завантажений, у відповідь на повідомлення, отримані в таких додатках, як WhatsApp, WhatsApp Business, Signal, Skype, Viber, Telegram та різних неофіційних версіях WhatsApp».

Крім цього, у новій версії шкідливої програми відсутні інші можливості. Тому не виключено, що цей зразок загрози є тестовим, а згодом, ймовірно, з’явиться її вдосконалений варіант. У той час як веб-сайт може використовуватися для розміщення різних типів шкідливих компонентів.

Після завершення процесу інсталяції та натиснення на «WhatsApp Pink» додаток приховує свою присутність на пристрої. Потім жертва отримує повідомлення, на яке вона повинна відповісти, щоб дозволити загрозі поширюватися далі.

Після інсталяції рожевої теми WhatsApp додаток приховує свою присутність на Android. ESET./>

Для видалення «WhatsApp Pink» потрібно перейти у «Налаштування» або в підменю «Менеджер програм». Крім цього, ви можете встановити рішення для захисту Android, яке просканує пристрій та автоматично видалить шкідливу програму.

Щоб знизити ризики стати жертвою подібних схем у майбутньому, спеціалісти ESET рекомендують:

  • ніколи не натискати на посилання або вкладення в підозрілих повідомленнях від невідомих відправників;
  • завантажувати програми тільки з офіційних магазинів додатків, оскільки в них діють суворі процедури затвердження, що значно зменшує ризик потрапляння на пристрій загрози;
  • завжди використовувати надійне рішення для захисту мобільних пристроїв;
  • контролювати надання дозволів додаткам.

 

Читайте також:

Як забезпечити захист WhatsApp — рекомендації спеціалістів

Як покращити захист акаунта в соціальних мережах – практичні поради

Довіряй, але перевіряй: як розпізнати популярні схеми шахрайства в Інтернеті