Онлайн безпека родини в руках кожного

Інтернет-технології стали невід'ємною частиною життя сучасної молоді. Діти швидкими темпами опановують усі комп'ютерні новинки - соціальні мережі, онлайн ігри, різноманітні програми. Глобальна павутина допомагає їм розвиватися та вчитися. Але при цьому, залишаючись анонімним і важко контрольованим, Інтернет представляє собою незахищений простір, який може містити інформацію агресивного або соціально небезпечного змісту. У зв'язку з цим спеціалісти ESET підготували декілька основних правил та рекомендацій для забезпечення безпеки юних користувачів в Інтернет-мережі.

Проблема захисту дітей онлайн стає все більш актуальною у всьому світі. За результатами дослідження Online Security Brand Tracker, яке було проведено на замовлення компанииії ESET, більше половини користувачів (53,7 %) вважають вплив небажаного контенту Інтернет-ресурсів великою загрозою для молодого покоління.

Результати дослідження Online Security Brand Tracker

 


«Широко популярними серед юних користувачів сьогодні є програми, які надають можливість обмінюватися миттєвими текстовими повідомленнями. Як правило, діти довірливо починають спілкуватися з незнайомими контактами, не здогадуючись про те, що насправді можуть спілкуватися зі злочинцями. Крім цього, існує великий ризик відвідування дітьми різноманітних небажаних сайтів, - розповідає Павел Дем'яненко, керівник служби технічної підтримки ESET в Україні. - У зв'язку з цим спеціалісти ESET підготували декілька простих правил, які допоможуть забезпечити безпечне використання дітьми мережі Інтернет».

П'ять «золотих» правил для батьків:

  1. Створити окремий обліковий запис для юного користувача - окремий аккаунт для дитини дозволить батькам контролювати її активність в Інтернет-мережі. При цьому адміністратором завжди повинна залишатися доросла людина.
  2. Використовувати антивірусне програмне забезпечення з оновленими базами сигнатур та функцією батьківського контролю, яка дозволяє заблокувати веб-сайти, які можуть містити потенційно небажаний матеріал.
  3. Регулярно перевіряти історію браузера - її відсутність повинна стати причиною для розмови з дитиною.
  4. Контролювати використання веб-камери. Вимикайте веб-камеру, якщо Ви не використовуєте її, тому що за допомогою деяких шкідливих програм кіберзлочинці можуть шпигувати через даний пристрій.Також слід пояснити дитині, що використовувати веб-камеру можна тільки під час спілкування зі знайомими людьми - друзями або родичами.
  5. Встановити та перевіряти параметри безпеки та конфіденційності при використанні соціальних мереж дитиною - при розміщенні даних у соціальних мережах (наприклад, на стіні Facebook) повністю відсутній контроль доступу до інформації. Іншими словами, у випадку необережності можна надати доступ до конфіденційної інформації усьому світові.

Крім цього, спеціалісти ESET рекомендують:

  • Використовувати інструменти батьківського контролю, які вбудовано у браузер або антивірусну програму - так, наприклад, функція батьківського контролю, реалізована в антивірусному рішенні ESET Smart Security 5, дозволяє блокувати веб-сайти, які можуть містити потенційно небажаний матеріал. Крім цього, батьки можуть заборонити доступ до 20 обумовленим категоріям веб-сайтів. Продукт ESET Smart Security 5 знаходиться у реліз кандидат версії та доступний для завантаження користувачам.
  • Не відправляти конфіденційну інформацію за допомогою електронної пошти або чатів. Пам'ятайте, що банки та інші організації ніколи не проситимуть Вас відправити онлайн номер рахунку, PIN-код та іншу конфіденційну інформацію. Також необхідно пояснити це дитині.
  • Не відповідати на онлайн повідомлення з погрозами - батькам слід пояснити юним користувачам, що ні в якому разі не можна відповідати на повідомлення особистого характеру, які отримано від незнайомців.
  • Не довіряти інформації з глобальної павутини -дані у світовій мережі можуть бути розміщені з недостовірних джерел, у зв'язку з цим не слід покладатися на цю інформацію та вірити всьому, що написано в Інтернеті.
  • Спілкування з дитиною - батькам слід проявляти інтерес до віртуального життя дитини, обговорювати з нею її Інтернет-враження та інтереси, а також цікавитися знайомими, з якими юний користувач спілкується онлайн.

Дотримуючись цих правил, Ви забезпечите безпечне використання мережі Інтернет Вашими дітьми.