Правила безпеки для онлайн гравців

Поряд з пошуком інформації та спілкуванням в Інтернет-мережі, онлайн ігри є найбільш популярною активністю серед комп'ютерних користувачів. Високим попитом користуються як прості аркади, так і важкі стратегії. У той же час онлайн ігри представляють собою не тільки спосіб розваги, але й вид комерційної діяльності. Наприклад, такі ігри як «World of Warcraft» потребують певних грошових вкладень. А даний момент, як відомо, не може не зацікавити кіберзлочинців.

Отже, з якими ж загрозами можуть зустрітися прихильники онлайн ігор?

  • Фішинг - підроблені ігрові сайти, URL адреси яких дуже схожі на адреси справжніх сайтів. Таким чином нічого не підозрюючи гравець може не тільки заразитися різноманітними видами шкідливих програм, але й втратити особисті дані та, як наслідок, зазнати фінансових збитків.
  • Соціальні мережі - так само як і в реальному житті, довіряти слід лише друзям, яких Ви добре знаєте. Більшість підроблених аккаунтів у соціальних мережах, таких як Facebook, створюються зловмисниками під іменами виробників комп'ютерних ігор. У зв'язку з цим не слід надавати їм доступ до інформації, яка розміщена на Вашій сторінці у соціальній мережі.
  • Інфіковані ігри - існує високий ризик зараження під час використання неліцензійних або «ламаних» комп'ютерних ігор, посилання на завантаження яких у великій кількості розповсюджені у мережі Інтернет. Крім цього, користувачам слід бути дуже обережними під час відкриття прикріплених до електронних листів файлів, а також під час використання змінних носіїв інформації (наприклад, USB-флешок).
  • Шкідливі програми - на сьогоднішній день однією з найрозповсюдженіших шкідливих програм є Win32/PSW.OnLineGames. Ця родина троянських програм використовується для фішингових атак, направлених на онлайн гравців. Даний тип шкідливого ПЗ володіє можливістю кейлоггера (програмою, яка реєструє кожне натискання клавіш на клавіатурі комп'ютера) або руткіта, що дозволяє йому викрадати особисті дані онлайн гравців та відправляти зібрану інформацію на віддалений комп'ютер. Відзначимо, що троянська програма Win32/PSW.OnLineGames є далеко не єдиною загрозою для геймерів, тому прихильникам багатокористувацьких рольових онлайн ігор («Lineage», «World of Warcraft») та постійним відвідувачам віртуальних світів («Second Life») слід бути дуже обережними та забезпечити надійний захист своїх комп'ютерів.

У зв'язку з великою кількістю існуючих загроз виникає питання - яким чином онлайн гравці можуть захистити свої особисті дані та конфіденційну інформацію? Специіалісти ESET підготували п'ять основних правил, які допоможуть забезпечити безпеку цифрового світу прихильників онлайн ігор.

  1. Використовувати антивірусне програмне забезпечення з оновленими базами сигнатур, до складу якого входять такі модулі як Антиспам та Персональний брандмауер.
  2. Для кожного аккаунту використовувати новий та складний пароль, виключивши комбінації, в яких певним чином згадуються імена, прізвища, дати народження, номера телефонів та інша загальнодоступна інформація.
  3. Не переходити на ігрові сайти за випадковими посиланнями - якщо Вас зацікавила певна гра, введіть у браузер її URL адресу.
  4. Якщо дані не є необхідними під час гри, зберігати їх у захищеному паролем сховищі або ж у хмарі.
  5. Не використовувати нелегальне, «ламане» програмне забезпечення, оскільки воно може бути шкідливим.

Відзначимо, що найпопулярнішими платними антивірусними рішеннями серед прихильників онлайн ігор, за результатами дослідження «Steam Hardware & Software Survey», є продукти компанії ESET. Ці антивірусні рішення забезпечують якісний та надійний захист персональних даних та конфіденційної інформації користувачів. Крім цього, продукти ESET NOD32 Antivirus 5 та ESET Smart Security 5, реліз кандидат версії яких доступні для тестування користувачам, мають корисну для геймерів функцію - «Ігровой режим». Активація цієї функції забезпечує автоматичний перехід у «беззвучний» режим, що дає змогу економити системні ресурси та дозволяє користувачам насолоджуватися комп'ютерними іграми, не відволікаючись на повідомлення антивірусної програми, що виникають.