Дослідження ESET: безпека смарт-пристроїв Amazon під загрозою

Компанія ESET — лідер у галузі інформаційної безпеки — попереджає про наявність ряду уразливостей в популярних пристроях Amazon Echo та електронних книгах Amazon Kindle. Ці уразливості можуть бути використані зловмисниками під час атак з повторним використанням ключа (KRACK — Key Reinstallation Attack).

Зокрема дослідники ESET протестували Amazon Echo 1-го покоління та Amazon Kindle 8-го покоління. За результатами цього дослідження, спеціалісти виявили уразливість цих пристроїв до атак KRACK. Відповідно девайси можуть бути використані для здійснення атак DoS.Крім цього, кіберзлочинці можуть розшифровувати будь-яку інформацію жертви, підробляти пакети даних та вводити нові, а також перехоплювати конфіденційні дані користувача, такі як паролі та cookie сесії. Варто зазначити, що під час атак KRACK пристрої зловмисників та жертви мають бути в зоні однієї Wi-Fi мережі.

Смарт-пристрої можуть бути використані для здійснення атак KRACK — дослідження ESET

Нагадаємо, що ще у 2017 році два дослідники з Бельгії виявили значні недоліки у стандарті WPA2, який забезпечує захист усіх сучасних мереж Wi-Fi. Здебільшого атаки KRACK спрямовані на механізм «four-way handshake», який використовується для підтвердження правильності облікових даних та узгодження ключа для шифрування трафіка.

«За останні роки мільйони будинків використовують смарт-технології та мають доступ до Інтернет-мережі за допомогою популярного персонального асистента. Незважаючи на зусилля постачальників вдосконалити ці пристрої з урахуванням проблем безпеки, деякі девайси все ще залишаються уразливими», — коментують дослідники ESET.

Після виявлення уразливостей спеціалісти ESET негайно повідомили службу безпеки Amazon. Згодом компанія Amazon підготувала виправлення та випустила нову версію програмного забезпечення, яке відповідає за коректну аутентифікацію під час підключення до мережі Wi-Fi.

У зв’язку з цим спеціалісти ESET рекомендують всім користувачам Amazon перевірити актуальність вбудованого програмного забезпечення за допомогою програмиEcho або налаштувань Kindle. Крім цього, варто створити окрему підмережу для всіх пристроїв Інтернету речей. Це допоможе уникнути отримання доступу до даних на комп'ютері, смартфоні або інших гаджетах у разі інфікування зловмисниками. Також спеціалісти ESET радять регулярно оновлювати програмне забезпечення усіх ваших пристроїв для виправлення уразливостей системи.

Детальніша інформація про виявлені уразливості доступна за посиланням.