Шахрайство в Інтернеті: нова схема виманювання грошей користувачів

Компанія ESET — експерт у галузі інформаційної безпеки — попереджає про поширення нового виду шахрайства в Інтернеті за допомогою повідомлень електронної пошти, метою яких є вимагання грошей у користувачів. У листах стверджується, що пристрій інфіковано, а жертву зафіксовано на відео під час перегляду сайтів інтимного характеру. За словами зловмисників, відео записало не лише поведінку користувача перед веб-камерою, але й ролик, який переглядався.

У попередніх атаках використовувалися повідомлення електронної пошти здебільшого англійською мовою, однак протягом останніх кількох днів подібні листи були зафіксовані також в Австралії, США, Великобританії, Німеччині, Франції, Іспанії, Чехії та Росії.

Прогресує шахрайство в інтернеті з інтимним підтекстом. ESET в Україні.

«Для приховування компрометаційних матеріалів зловмисники вимагають сплатити близько 2000 доларів США. Жертва повинна здійснити оплату протягом 48 годин з моменту відкриття повідомлення, в іншому разі кіберзлочинець погрожує відправити відео всім контактам жертви, які нібито були викрадені з інфікованого пристрою», — розповідає Ондрей Кубович, спеціаліст компанії ESET.

Відмінність даного виду шахрайства в Інтернеті від попередніх полягає у використанні методів соціальної інженерії, спрямованих на користувачів, які переглядають сайти інтимного характеру на своїх пристроях. Раніше в подібних атаках повідомлення надходило нібито з «адреси електронної пошти жертви». Крім цього, у деяких випадках зловмисники стверджували, що знають пароль жертви, включаючи його в тему листа як доказ. Насправді, кіберзлочинці, ймовірно, отримували дані з певних баз даних, які містять мільярди імен та паролів.

Шахрайство через інтернет живе за рахунок реакції користувачів, дослідження ESET.

 «Якщо Ви знайдете таке повідомлення в електронній пошті, уникайте поспішних кроків. Перш за все, не відповідайте шахраям та не завантажуйте їх вкладення і, звичайно, не відправляйте гроші. Якщо зловмисник називає Ваш фактичний пароль,  рекомендується змінити його та активувати двофакторну аутентифікацію, після цього необхідно  перевірити пристрій за допомогою надійного програмного забезпечення для захисту, яке може виявити реальні загрози, наприклад, несанкціоноване використання вбудованої веб-камери» —рекомендує Ондрей Кубович.

Спеціалісти ESET попереджають користувачів про такий вид шахрайства в Інтернеті та рекомендують бути обережними з відкриттям подібних листів. Такі афери — це маніпулювання з метою виманювання Ваших коштів, насправді ж зловмисники часто не мають ніяких компрометаційних відео.

Варто зазначити, що компанія ESET пропонує захист від подібного типу шахрайства в Інтернеті за допомогою модуля Антиспам, який перевіряє пошту на наявність спам-повідомлень. Також продукти ESET володіють функцією Захисту веб-камери, яка здійснює контроль та у разі необхідності блокування несанкціонованого використання Вашої веб-камери.