ТОП-10 шкідливих програм в Україні: січень, 2018

Компанія ESET — лідер у галузі проактивного виявлення — представляє основні тенденції розповсюдження комп'ютерних загроз у січні 2018 року. За даними, отриманими спеціалістами вірусної лабораторії ESET за допомогою системи швидкого сповіщення ESET Live Grid, топові позиції у рейтингу найбільш активних шкідливих програм займало шкідливе програмне забезпечення, яке перенаправляло жертву на інфіковані веб-сайти, та загрози для прихованого видобутку криптовалюти.

Зокрема найбільший рівень поширення (16,96%) в Україні продемонструвала шкідлива програма HTML/ScrInject. Загроза перенаправляла користувачів на ресурси зі шкідливим програмним забезпеченням, а її код, зазвичай, був вбудований у HTML-сторінки. За кількістю інфікувань HTML/ScrInject увійшла в трійку найбільш поширених не лише в Україні, але й у світі.

Ще одним популярним видом діяльності кіберзлочинців було використання шкідливого програмного забезпечення для видобутку криптовалюти. Шкідливий скрипт зловмисники розміщували як на фальшивих ресурсах, так і на інфікованих легітимних сайтах. Найбільш поширеними загрозами з подібним функціоналом протягом січня в Україні були JS/CoinMiner (15.49 %), Win32/CoinMiner (3%), Win64/CoinMiner (2.57 %).

Крім цього, активним залишалося і програмне забезпечення, призначене для показу рекламних повідомлень. Наприклад, поширена загроза Win32/Adware.FileTour після потрапляння на комп’ютер жертви разом з безкоштовними програмами показувала рекламні банери і спливаючі рекламні повідомлення в браузерах. У топ-10 також потрапило таке рекламне програмне забезпечення, як JS/Adware.Revizer, JS/Adware.Agent.S, Win32/Adware.PBot.

У зв'язку з постійним вдосконаленням шкідливих програм спеціалісти компанії ESET рекомендують користувачам бути дуже обережними під час роботи в мережі Інтернет, а також використовувати комплексні рішення для ефективного захисту особистих даних і конфіденційної інформації.

ТОП-10 шкідливих програм в Україні: cічень, 2018