День захисту від кіберзагроз

Компанія ESET — лідер у галузі проактивного виявлення — запрошує користувачів у всьому світі третього листопада відзначити День захисту від кіберзагроз, який започатковують спеціалісти ESET з метою привернення уваги до проблем кібербезпеки та захисту від шкідливих програм.

Датою святкування було обрано 3 листопада, оскільки саме  в цей день 1983 року Фред Коен, на той час студент Університету Південної Каліфорнії, здійснив дослідження шкідливої програми, яка могла б бути використана для інфікування будь-якої підключеної системи. Коен розробив таку програму для системи VAX 11/750, що працює під управлінням Unix, та продемонстрував на щотижневому семінарі з безпеки. Загроза могла поширюватися серед інших користувачів в мережі та за менш ніж 30 хвилин отримувати контроль над даними та привілеями інфікованого комп’ютера. Прототип шкідливої програми професор Леонард Адлеман пізніше назвав комп'ютерним вірусом.

Цей день став початком боротьби не тільки із простими комп'ютерними вірусами, але й іншими видами комп'ютерних загроз, розвиток яких спричинив безперервний пошук технологій та інструментів для захисту ІТ-систем.

 «Завдяки розвитку інформаційних технологій наше життя стало краще, довше, легше та щасливіше. Дотепер здається, що переваги, які ми отримуємо, варті ризику, — розповідає Фред Коен. — Але отримуючи усі переваги, зовсім забуваємо про безпеку і, так само як і у випадку нашого здоров’я, звертаємось до спеціалістів тільки у разі виявлення хвороби».

Тож в рамках святкування Дня захисту від кіберзагроз спеціалісти ESET закликають усіх постачальників рішень IT-безпеки та користувачів приділити увагу підвищенню поінформованості щодо сучасних шкідливих програм та способам захисту від них. Адже тільки спільними зусиллями можна побудувати більш безпечний цифровий світ, в якому інформаційні технології будуть використовуватись лише з користю та на благо людству.