Шкідливі додатки поширюються на Google Play під виглядом модифікацій для гри Minecraft

Компанія ESET — лідер лідер у галузі проактивного виявлення — повідомляє про виявлення в офіційному магазині Google Play понад 80 шкідливих додатків під виглядом модифікацій для Minecraft. На даний час шкідливі програми були завантажені майже мільйон разів. Замість обіцяного функціоналу додатки переадресовують користувачів на шахрайські веб-сайти та показують агресивні рекламні оголошення.

Найбільшу кількістю завантажень набрали модифікації, які продукти ESET виявляють як Android/FakeApp.FG. З січня по березень 2017 року такі додатки завантажили близько 910 000 користувачів. Після запуску небезпечних програм відображається кнопка для завантаження загрози, у разі натискання якої жертва перенаправляється на веб-сайти з нав'язливим контентом.

У той же час, інший вид фальшивих додатків, який поширюється під виглядом модифікацій для Minecraft та виявляється продуктами ESET як Android/TrojanDownloader.Agent.JL, показує агресивну рекламу. Попри велику кількість негативних відгуків, модифікації були завантажені 80 000 разів.

Нагадаємо, раніше кіберзлочинці вже використовували популярну гру з метою отримання наживи. У 2015 році спеціалісти ESET виявили понад 30 додатків, які видавали себе за гру Minecraft. Після завантаження вони відображали оголошення про інфікування системи Android та змушували користувача підписуватися на дорогу SMS-розсилку.

«У зв’язку з масовим поширенням подібних нелегітимних програм користувачам рекомендується обирати офіційні магазини додатків, — розповідає Лукаш Стефанко, дослідник вірусної лабораторії ESET. — Також треба бути особливо обережними під час завантаження додатків від невідомих розробників, які пропонують додаткові функції в існуючі програми. Зокрема варто перевіряти інформацію про кількість завантажень та переглядати відгуки інших користувачів, звертаючи особливу увагу на негативні коментарі, які можуть свідчити про ненадійність додатку».