Кіберзлочинці поширюють шкідливий код через рекламні банери на популярних сайтах

Компанія ESET — лідер у галузі проактивного виявлення — попереджає про поширення шкідливого набору експлойтів через рекламні оголошення на популярних сайтах. За даними технології ESET LiveGrid®, за останні два місяці шкідливий контент побачили більше мільйона користувачів.

На початку жовтня 2016 року зловмисники націлилися на користувачів Internet Explorer. Використовуючи наявні уразливості у Flash Player, кіберзлочинці намагаються віддалено завантажити та запустити різні типи шкідливих програм, включаючи банківські трояни, бекдори і шпигунські програми. При цьому шкідливе програмне забезпечення інсталюється на комп’ютер користувача автоматично після відвідування сайту з рекламним контентом.

«Для інфікування жертві не потрібно навіть натискати на шкідливе оголошення. Зловмисники приховали частину свого шкідливого коду в пікселях рекламних банерів, змінивши параметри прозорості кожного пікселя. Така зміна тону зображення не помітна для потенційної жертви», — розповідає Дмитро Борщан, провідний технічний спеціаліст ESET в Україні.

Перші версії набору експлойтів були виявлені в кінці 2014 року та спрямовані на жителів Нідерландів. У 2015 році загроза поширювалася на території Чеської Республіки, тепер зловмисники націлені на Канаду, Великобританію, Австралію, Іспанію та Італію.

У зв’язку з можливістю подальшого поширення подібних атак спеціалісти ESET рекомендують вчасно інсталювати оновлення програмного забезпечення та користуватись надійним антивірусним рішенням.