Сім золотих правил безпеки при здійсненні онлайн покупок

З наближенням новорічних свят більш популярними стають онлайн покупки, які все частіше здійснюються за допомогою мобільних пристроїв. У зв'язку з цим експерти прогнозують збільшення активності кіберзлочинців та кількості випадків шахрайства за допомогою мережі Інтернет. Тому спеціалісти ESET настійно рекомендують своїм користувачам дотримуватися декількох золотих правил при здійсненні онлайн покупок.

  1. Покращте захист свого комп'ютера — завантажте останні оновлення і патчі браузера, операційної системи та антивірусної програми.
  2. Купуйте тільки на популярних онлайн ресурсах — здійснюйте покупки виключно у широко відомих, перевірених Інтернет-магазинах.
  3. Стережіться занадто приголомшливих пропозицій — будьте обережними зі спокусливими пропозиціями здійснити покупку за гарячою ціною. Не переходьте за невідомими посиланнями, які пропонують товари, послуги або подарункові сертифікати за неймовірно низькими цінами.
  4. Забезпечте безпеку процесу покупки — під час здійснення онлайн замовлення переконайтесь, що використовується протокол SSL, який забезпечує конфіденційність обміну даними між клієнтом та сервером. Ви повинні бачити https перед веб-адресою Інтернет-ресурсу замість http. У вікні браузера також може бути «замок» або ключовий символ. Використання SSL забезпечує шифрування обміну інформацією (наприклад, процес надання номеру Вашої кредитної картки для оплати в Інтернет-магазині), що мінімізує ризик перегляду даной переписки третіми особами. Також якщо Ви все ж сумніваєтесь в онлайн ресурсі, перевірте його ще раз, використовуючи швидкий пошук у Google за словом «афера» або «шахрайство» поряд з іменем сайту. Таким чином, якщо у користувачів виникали проблеми з певним онлайн ресурсом, Ви одразу ж про це дізнаєтесь.
  5. Використовуйте окремий картковий рахунок і так звану «віртуальну карту» — таким чином, Ви зможете забезпечити додаткову безпеку грошових коштів в момент здійснення онлайн покупки. Встановлений ліміт на суму та кількість операцій значно знижує ризик стати жертвою шахраїв, а використання додаткових опцій (наприклад, повідомлення електронною поштою або у вигляді SMS-повідомлень) дозволяє контролювати витрати і в разі виявлення втрати фінансових коштів вчасно вжити відповідні заходи.
  6. Не відповідайте на запитувані питання і не чекайте винагороди за відповіді на них — деякі шкідливі програми мають можливість додавати різні питання в форми, які Ви використовуєте онлайн. Таким чином, якщо на сайті Інтернет-магазину Вас просять надати занадто багато інформації щодо покупки, слід відмовитися від придбання і відразу ж запустити сканування комп'ютера на наявність вірусів. Крім цього, не варто сподіватися на отримання будь-яких фінансових коштів у разі відповіді на просте запитання — часто при роботі в Інтернет-мережі спливають повідомлення з пропозицією відповісти на просте питання (наприклад, «Чи користуєтеся Ви Інтернетом?») і отримати за це певну суму грошей. У такому разі спеціалісти ESET настійно радять не відповідати на подібні питання, закрити повідомлення та продовжувати працювати далі.
  7. Забезпечте захист мобільного пристрою — встановлення пароля на ноутбуці, планшеті або смартфоні допоможе запобігти несанкціонованому доступу до інформації, що зберігається на пристрої. Параметри безпеки легко доступні користувачам у налаштуваннях меню. Виберіть і встановіть пароль або код, який Ви легко запам'ятаєте, але стороннім людям буде важко його вгадати. І, звичайно ж, завжди використовуйте резервне копіювання даних.

Крім цього, будьте дуже уважними з пропозиціями зробити покупку, які отримуєте у соціальних мережах або електронною поштою, здійснюйте фінансові операції онлайн тільки зі свого комп'ютера, а також завжди дотримуйтеся правил безпеки при роботі в Інтернет-мережі.