Статистика шкідливого ПЗ: жовтень, 2010

Компанія ESET - лідер в галузі розробки антивірусного програмного забезпечення - представляє статистику найрозповсюдженіших інтернет-загроз у жовтні 2010 року. Згідно даним, отриманим за допомогою системи швидкого оповіщення ThreatSense.Net, активними продовжують залишатися загрози, які розповсюджуються через змінні носії інформації, а також шкідливі програми, призначені для крадіжки конфіденційної інформації користувачів.

Не дивлячись на той факт, представник відомого сімейства Win32/Conficker почав здавати позиції у світовому рейтингу загроз (4,32 %), в Україні збільшилась кількість шкідливого ПЗ (8,49 %). Спершу цей черв'як відключає ряд служб: автоматичне оновлення Windows, Windows Security Center, Windows Defender та Windows Error Reporting, а також блокує доступ до сайтів деяких виробників антивірусів. При наявності заражених комп'ютерів у локальній мережі збільшується об'єм мережевого трафіку, оскільки з цих комп'ютерів починається мережева атака.

У той же час спеціалісти ESET зафіксували зменшення кількості атак троянською програмою INF/Autorun. Нагадаємо, що ця загроза, використовуючи можливість автозапуску на змінних носіях інформації, запускає шкідливі програми щоразу під час підключення флешки, CD-диску або іншого портативного носія до комп'ютера. Оскільки ці загрози продовжують займати лідируючі позиції у багатьох країнах, у тому числі і в Україні, експерти радять відключати функцію автозапуску як спосіб додаткового захисту від даного типу загроз.

Крім того, українські користувачі все частіше стають жертвами таких троянських програм як Win32/PSW.OnLineGames (2,93 %), яка призначена для крадіжки паролей до облікових записів багатокористувацьких он-лайн ігор, Win32/Agent (2,05 %), яка слідкує за діями користувача та збирає різноманітну інформацію, а також загрози INF/Conficker (1,13 %), яка розповсюджується через змінні носії інформації.


ТОП-5 шкідливих програм в Україні: жовтень, 2010
 

«Новинкою» у світовому рейтингу загроз у жовтні стала шкідлива програма Win32/Bfient.K (1,08 %). Ця загроза представляє собою троянську програму, яка розповсюджується через змінні носії інформації. Також активними продовжують залишатися шкідливі програми, які призначені для крадіжки персональних даних та конфіденційної інформації користувачів - HTML/ScrInject (1,31 %) та Win32/Tifaut (1,42 %).

Крім того, утримують свої позиції загрози, які стрімко увірвалися у світовий рейтинг у вересні, - JS/TrojanClicker.Agent.NAZ (0,71 %) та Win32/Spy.Ursnif (0,66 %). Шкідливе ПЗ JS/TrojanClicker.Agent.NAZ представляє собою троянську програму без функції саморозмноження, але яка , як правило, є частиною інших загроз. Вона містить у собі список адрес, на які відправляють запити, які симулюють натиснення на рекламні банери (click fraud). Win32/Spy.Ursnif - шпигунська програма, яка краде інформацію з інфікованого комп'ютера та відправляє її на віддалений ПК, створюючи при цьому прихований обліковий запис користувача, який забезпечує зв'язок з віддаленим робочим столом.


ТОП-10 загроз у світі: жовтень, 2010
  

У зв'язку з ускладненням технологій написання вирусів та підвищення активності шкідливих програм, фахівці компанії ESET рекомендують користувачам бути обережними при роботі в мережі Інтернет, а також використовувати надійні антивірусні рішення з актуальними базами сигнатур для ефективного захисту особистих даних і конфіденційної інформації.