Чемпіонат світу з футболу 2010 — джерело спаму

Спеціалісти компанії ESET за допомогою системи швидкого оповіщення ThreatSense.Net зафіксували підвищену активність троянської програми JS/TrojanDownloader.Pegel.BR, яка розповсюджується через спам. 
Через декілька годин після початку Чемпіонату світу з футболу користувачі у всьому світі почали отримувати велику кількість незрозумілих листів з яскравими примітками про скандал, який начебто вибухнув під час Мундіалю-2010, та посиланням на вкладення з детальною інформацією. Наприклад, текст деяких листів мав такий вигляд: «Скандальні новини про Кубок світу ФІФА 2010, детально у вкладенні». Під час відкриття прикріпленого HTML-файлу браузером для доступу до інформації пропонується сценарій (скрипт), під час запуску якого відбувається завантаження шкідливого коду троянської програми JS/TrojanDownloader.Pegel.BR. Після цього відбувається перенаправлення на Інтернет-сторінки мереж аптек з пропозицією різноманітних препаратів. 
Відзначимо, що рішення ESET забезпечують надійний захист від даного виду загроз. Продукти ESET виявляють дії цієї шкідливої програми, та при згоді користувача завантажити запропонований скрипт на екрані з'являється повідомлення, яке попереджає про небезпеку. 
Для запобігання зараження комп'ютера троянською програмою JS/TrojanDownloader.Pegel.BR спеціалісти компанії ESET рекомендують ігнорувати такі листи та не завантажувати вкладення, які відображаються на екрані. Крім того, необхідно використовувати оновлені версії Інтернет браузерів та антивірусних програм, а також бути дуже обережними при завантаженні файлів з Інтернет мережі. При цьому спеціалісти компанії ESET радять своїм користувачам оновити продукти ESET NOD32 Antivirus та ESET Smart Security до 4.2 версії для забезпечення максимального захисту комп'ютера.