Статистика шкідливого ПЗ: березень 2010

Компанія ESET - лідер в галузі розробки антивірусного програмного забезпечення - представляє статистику найрозповсюдженіших інтернет-загроз в березні 2010 року. Звіт підготовлений спеціалістами вірусної лабораторії ESET за допомогою системи швидкого сповіщення ThreatSense.Net.

ТОП-5 загроз в Україні у березні 2010 року 
  
Шкідлива програма Win32/Conficker продовжує очолювати рейтинг з загальним відсотком заражень в Україні 19,68 %. Для розповсюдження цей мережевий черв'як використовує уразливість ОС Windows, яка знаходиться у підсистемі виклику віддалених процедур (RPC), а також через незахищені загальнодоступні папки та змінні носії інформації.
Зросла кількість атак шкідливим ПЗ INF/Autorun. У березні його частка у відсотковому еквіваленті у відношенні до загальної кількості заражень складала вже 8,22 %. Цей троян, використовуючи можливість автозапуску на змінних носіях інформації, запускає шкідливі програми кожного разу при підключенні змінного носія інформація до комп'ютера.
«Новинкою» в українському рейтингу стала шкідлива програма Win32/Tifaut (4,84 %), яка призначена для крадіжки з заражених комп'ютерів персональних даних та конфіденційної інформації користувачів. Також ця троянська програма ускладнює можливість її виявлення антивірусними рішеннями за рахунок того, що генерують довільні коментарі.
Продовжує збільшуватись кількість заражених комп'ютерів троянською програмою Win32/Agent, основне призначення якої - крадіжка персональних даних користувача. У відсотковому еквіваленті до загальної кількості атак її доля складає вже 4,01 %.
Ще одна «новинка» Win32/Peerfrag зайняла п'яте місце в українському рейтингу загроз з загальною кількістю заражень 2,57 %. Ця шкідлива програма розповсюджується через Р2Р мережі та заражає змінні носії інформації шляхом модифікації файлу автозапуску, а також розсилає з зараженого комп'ютера повідомлення, які містять посилання на черв'я.
У зв'язку зі збільшенням кількості загроз, які розповсюджуються через змінні носії інформації, спеціалісти компанії ESET рекомендують користувачам бути дуже уважними, працюючи з флешами, CD-дисками та іншими змінними пристроями.