Статистика шкідливого ПЗ: лютий 2010

Компанія ESET - лідер в галузі розробки антивірусного програмного забезпечення - представляє статистику найпоширеніших інтернет-загроз у лютому 2010 року. Звіт підготовлений спеціалістами вірусної лабораторії ESET за допомогою системи швидкого сповіщення ThreatSense.Net.

  
ТОП-5 загроз в Україні у лютому 2010 року 

Троянські програми класу Win32/Conficker не змінюють традиції, що склалася протягом останніх місяців, і займають перше місце в українському та світовому рейтингах найпоширеніших шкідливих програм. У відсотковому еквіваленті їх частка складає 28,92 % та 9,62 % відповідно. Зазначимо, що в нашій країні все частіше зустрічаються випадки атак цими загрозами. Тому українським користувачам необхідно бути вкрай обережними, працюючи з незахищеними загальнодоступними папками та змінними носіями інформації, які використовує для розповсюдження мережевий черв'як Win32/Conficker.
Другу позицію продовжують займати загрози INF/Autorun, які використовують файл autorun.inf як засіб зараження комп'ютера. Загальний відсоток зараження цим шкідливим ПЗ знизився у порівнянні з попереднім місяцем і становить вже 5,25 % в Україні та 7,24 % у світі.
У лютому збільшилась кількість атак шкідливим ПЗ Win32/Agent, основне призначення якого - крадіжка особистих даних користувача. В українському рейтингу загроз ця шкідлива програма перейшла з п'ятої позиції на третю з загальним відсотком зараження - 3,79 %. У відсотковому еквіваленті їх частка від загальної кількості атак у світі також збільшилась і складає 3,57 %.
«Новинкою» в українському рейтингу загроз стали шкідливі програми Win32/Packed.Autoit, основані на скрипковій мові Autoit. Цей вірус може розповсюджуватися у вигляді архіву, який розпаковується самостійно та упакований UPX архиватором. Зловмисники часто використовують це шкідливе ПЗ. По-перше, оскільки Win32/Packed.Autoit є простим у «використанні». По-друге, такий спосіб архівації ускладнює процес розпізнавання сигнатурним методом, особливо при скануванні «за вимогою», і навіть відомі загрози можуть залишатися непомітними до тих пір, поки вони не почнуть свої шкідливі дії. У лютому прослідковувалася тенденція збільшення кількості заражень цим вірусом. У відсотковому відношенні до загальної кількості атак їх частка складає 2,58 % в Україні та 0,89 % у світі. Тому користувачам необхідно бути вкрай обережними при відкритті листів від невідомих авторів, підозрілих посилань, файлів та різноманітних додатків.
Продовжує зменшуватися кількість атак шкідливим ПЗ INF/Conficker. З відсотком зараження 2,54 % в Україні та 1,71 % у світі ця загроза замикає п'ятірку лідерів цього місяця.
Не змінює свої позиції Win32/PSW.OnLineGames - сімейство троянських програм (часто з особливостями руткітів), які призначені для крадіжки паролів до облікових записів онлайн-ігор. Це шкідливе ПЗ продовжує займати третє місце у світовому рейтингу з загальною кількістю заражень 6,20 %.
Замикають десятку загроз у світовому рейтингу Win32/Pacex.Gen (1,15 %), сферою діяльності яких є крадіжка паролів за допомогою троянських програм, Win32/Qhost (0,85 %), які призначені для закриття доступу до сайтів оновлень антивірусних продуктів або для підміни посилань на довірений сайт, і WMA/TrojanDownloader.GetCodec (0,58 %), яка модифікує медіа-файли та направляє користувача до нового кодека.

  
ТОП-10 шкідливих програм у світі: лютий 2010