Європу атакував троян, що розповсюджується за допомогою спаму

Спеціалісти компанії ESET за допомогою технології «in-the-cloud» ThreatSense.Net зафіксували високу активність троянської програми Win32/Lethic.AA.
Це шкідливе ПЗ розповсюджується за допомогою спаму та може контролюватися віддалено. Win32/Lethic.AA проникає на комп'ютер з іншою шкідливою програмою або використовуючи шкідливу програму, яка вже знаходиться на комп'ютері користувача. Головна мета цього трояна - використання інфікованого ПК для розповсюдження спаму. Для ускладнення процесу виявлення Win32/Lethic.AA його небезпечний код модифікує файл «explorer.exe».
На середину березня ця троянська програма є найбільш розповсюдженою у всьому світі. При цьому максимальна кількість інфікованих ПК цим шкідливим ПЗ зафіксовано у Нідерландах - майже 13 % від загальної кількості заражень. Також постраждав великий відсоток користувачів в Естонії (9 %) та Бельгії (7 %). Крім того, Win32/Lethic.AA вже поширився у Данії, Норвегії, Швеції, Португалії та Словенії з коефіцієнтом заражень - 3 %. Також найбільш розповсюдженою ця загроза є у Словаччині, Хорватії, Сербії, Греції, Росії та Великобританії - приблизно 1 % від загальної кількості заражень.
В Україні відсоток заражень цією шкідливою програмою дуже низький, але у зв'язку з високою швидкістю розповсюдження Win32/Lethic.AA в європейських країнах спеціалісти компанії ESET рекомендують використовувати оновлені версії Інтернет браузерів та антивірусних програм, а також бути дуже уважними, завантажуючи файли з Інтернет мережі. Зазначимо, що рішення ESET забезпечують надійний захист від цього виду загроз. При цьому спеціалісти компанії ESET радять своїм користувачам оновити продукти ESET NOD32 та ESET Smart Security до 4.2 версії для забезпечення максимального захисту комп'ютера.