Статистика інтернет-загроз: січень 2010

Компанія ESET - лідер в галузі розробки антивірусного програмного забезпечення представляє статистику найбільш розповсюджених шкідливих програм у січні 2010 року. Звіт підготовлений спеціалістами вірусної лабораторії ESET за допомогою системи швидкого сповіщення ThreatSense.Net.

  
ТОП-5 загроз в Україні в січні 2010 року 

Початок року не приніс особливих змін в рейтинг найпоширенішого шкідливого ПЗ. Win32/Conficker продовжує залишатися лідером серед загроз як в Україні (24,95 %), так і у світі (9,90 %). Цей черв'як розповсюджується за допомогою вразливості ОС Windows, яка знаходиться в підсистемі виклику віддалених процедур (RPC), а також через незахищені загальнодоступні папки та змінні носії інформації.

Другу позицію незмінно займають загрози INF/Autorun, які використовують файл autorun.inf як засіб взаємодії з комп'ютером. Загальний відсоток заражень цим шкідливим ПЗ складає 5,60 % в Україні та 7,37 % у світі.

В січні троянська програма Win32/Agent, основне призначення якої - крадіжка особистих даних користувача, все частіше атакувала комп'ютери українських користувачів. У відсотковому еквіваленті у відношенні до загальної кількості атак її частка вже складає 3,52 %. У світовому рейтингу ця загроза не змінила свої позиції (3,22 %).

Не дивлячись на зменшення кількості заражень шкідливим ПЗ INF/Conficker, ця загроза продовжує залишатися широко розповсюдженою в Україні (2,80 %) та світі (1,97 %). Використовуючи файл autorun.inf, ця шкідлива програма розповсюджує останні варіації черв'яка Conficker для зараження ПК. Замикає п'ятірку лідерів в українському рейтингу «новинка» місяця - черв'як Win32/Peerfrag (2,66 %).

У десятці світових загроз продовжують залишатися віруси Win32/Pacex.Gen (1,14 %), сферою діяльності яких є крадіжка паролів за допомогою троянських програм. Також не змінюють свої позиції троянські програми Win32/Qhost (0,92 %), призначені для закриття доступу до сайтів оновлень антивірусних продуктів або для підміни посилання на довірений сайт, і WMA/TrojanDownloader.GetCodec (0,78 %), яка модифікує медіа-файли та направляє користувача до нового кодека.