Як посилити захист Інтернету речей – базові кроки

Сьогодні пристрої Інтернету речей (IoT) стали невід'ємною частиною життя кожного, спрощуючи виконання буденних справ. Використання голосового помічника допомагає записати нотатку чи поставити нагадування про зустріч, підключення смартфона до камер відеоспостереження та смарт-дзвінків забезпечує зручне управління системою дому, а смарт-телевізори дозволяють насолодитися переглядом улюблених фільмів.

Із зростанням популярності смарт-пристроїв збільшується інтерес до них з боку кіберзлочинців, які постійно шукають нові способи атак користувачів. Саме тому в рамках відзначення Місяця кібербезпеки спеціалісти ESET підготували 5 основних правил безпечного користування смарт-пристроями та захисту Інтернету речей.

1. Захищайте Wi-Fi роутер.

В першу чергу для безпеки Інтернет-з’єднання варто забезпечити надійний захист роутера, який є основним пристроєм Інтернету речей. Більшість користувачів після встановлення роутера залишають налаштування за замовчуванням, що є досить поширеною помилкою. Це може становити велику загрозу безпеці ваших підключених пристроїв. Тому варто негайно змінити паролі для підключення до роутера та для доступу до його налаштувань.

Під час зміни паролю оберіть варіант WPA2 (або WPA 3 на новіших роутерах, якщо всі ваші пристрої можуть підключатися до нього). Крім цього, не забувайте оновлювати вбудоване програмне забезпечення до останньої версії, хоча багато роутерів роблять це автоматично, однак час від часу варто перевіряти актуальність версій. Більше порад щодо захисту роутера доступно за посиланням.

2. Шифруйте веб-трафік.

Для безпечної роботи інтернет речей необхідно захистити Wi-Fi роутер. ESET.

Ще одним способом підвищення безпеки онлайн та захисту Інтернету речей є шифрування веб-трафіку. Найпростіший метод — створити віртуальну приватну мережу (VPN), яка буде працювати як зашифрований тунель для вашого веб-трафіку. Це дозволить не тільки захистити ваші дані від сторонніх осіб, а й у разі необхідності — отримати доступ до них з будь-якої точки світу. Також ви можете налаштувати окрему мережу для всіх підключених девайсів, щоб знизити ризики інфікування.

3. Подбайте про безпеку смартфона.

Тепер мобільні пристрої мають функціонал комп’ютерів і використовуються не тільки для дзвінків, а й для фотозйомки, зберігання файлів, отримання, відправки електронної пошти, тощо. Оскільки більшість цих завдань передбачає доступ до особистих даних та підключення до Інтернету, ваш смартфон повинен бути надійно захищений.

Для більшості смартфонів доступні рішення з безпеки, які допомагають запобігти проникненню загроз на пристрій. Однак для додаткового захисту вам також слід зашифрувати всі конфіденційні дані на смартфоні. Таким чином у разі отримання доступу до вашого пристрою кіберзлочинці не зможуть прочитати ваші особисті дані. Додаткова інформація про способи захисту смартфона доступна за посиланням.

4. Оновлюйте пристрої.

Регулярне оновлення пристроїв — базове правило кібербезпеки. Однак з деякими девайсами дотримуватися цієї вимоги досить не просто, а іноді неможливо. Тим не менше, будь-які виправлення безпеки та оновлення слід застосовувати одразу після їх виходу, оскільки своєчасно не виправивши певну уразливість, ви ризикуєте стати жертвою атак кіберзлочинців. Тому звертайте увагу на запити щодо оновлення та своєчасно встановлюйте доступні виправлення.

5. Захищайте смарт-телевізор.

Сьогодні важко знайти телевізор, який не володіє смарт-функціями. Відповідно такі пристрої теж можуть бути скомпрометовані кіберзлочинцями. Зокрема зловмисники можуть використовувати уразливості для віддаленого управління телевізором або інфікувати пристрій шкідливим програмним забезпеченням.

Щоб захистити смарт-телевізор, спершу слід правильно налаштувати його. Насамперед необхідно визначити параметри конфіденційності  для даних, які може збирати ваш провайдер, а також увімкнути функцію батьківського контролю для захисту дітей від небажаного контенту. Крім цього, важливо перевірити наявність оновлень вбудованого програмного забезпечення, і звичайно завантажити рішення з безпеки для захисту смарт-телевізора.

Оскільки кількість девайсів, підключених до мережі, постійно зростає, а їх функціональні можливості удосконалюються, кожен користувач має подбати про захист Інтернету речей від потенційних кіберзагроз.

Опублікував: ESET 0 коментар(ів)

Додайте коментар

(Для зворотнього зв’язку)