Топ-5 налаштувань конфіденційності в Google: як обмежити збір даних про вас

Користувачі все частіше почали звертати увагу на те, які саме дані про них збирають у додатках та на веб-сайтах. Саме тому великі корпорації намагаються робити систему збору інформації більш прозорою для звичайних користувачів. Зокрема, компанія Google впровадила нову функцію, завдяки якій за декілька простих кроків можна налаштувати конфіденційність власних даних. Міжнародний день захисту персональних даних, що відзначається 28 січня, чудовий привід перевірити власні налаштування.

Категорії налаштувань конфіденційності

 1. Історія додатків і веб-пошуку.

  Якщо цей параметр увімкнено, компанія зберігатиме дані про активність перегляду на сайтах і в додатках Google, поки ви авторизовані в обліковому записі. Наприклад, під час використання веб-браузера Chrome він зберігає досить ретельну історію пошукових запитів, відвіданих сайтів та вашої діяльності. Тоді як телефон на базі операційної системи Android відслідковує додатки, з якими взаємодіє користувач, тривалість їх використання, а також кількість їх розгортань протягом дня.

  Ви можете вимкнути параметр зберігання даних про ваші дії, використання програм та пристроїв, а також записів голосу та аудіо у акаунті Google та Chrome. Більше того, можна видаляти історію вручну або увімкнути її автоматичне видалення через кожні 3 місяці або півтора року.  

  Перевіряйте, які дані про вашу активність зберігаються у налаштуваннях конфіденційності в профілі Google. ESET.
 2. Історія місцезнаходжень.

  Google створює карту всіх відвіданих вами місць, використовуючи дані з пристроїв, на яких встановлено додатки компанії. Варто зазначити, якщо запис історії увімкнено, Google буде збирати дані навіть, коли сервіси не використовуються.

  Ви можете будь-коли тимчасово призупинити або вимкнути запис історії ваших місцезнаходжень, однак це не видаляє автоматично вже записані дані. Видалення потрібно робити вручну, на часовій шкалі Карт Google, якщо ви не хочете зберігати інформацію про відвідані місця. Крім цього, ви можете вибрати, які пристрої повідомляють про ваше місцезнаходження, а які — ні.

 3. Історія YouTube.

  Якщо це налаштування увімкнено, Google зберігаєдані про усі переглянуті вами відео, а також вашу історію пошуку в YouTube. Ви можете переглядати історію, очищати її та призупиняти запис переглядів.

  Крім цього, не варто забувати, що YouTubeце не лише сайт для перегляду відео, а й повноцінна соціальна мережа. Отже, необхідно з обережністю ставитися до матеріалів, якими ви ділитесь, і що можуть бачити інші користувачі про вас — від списку підписок до плейлистів.

 4. Рекламні оголошення.

  Повністю вимкнути показ реклами даний параметр не дозволяє. Однак, ви можете налаштувати, які саме типи оголошень ви будете бачити. Якщо ви вимкнете персоналізацію реклами, то бачитиме загальну рекламу, не налаштовану відповідно до ваших інтересів.

  Якщо ви хочете обмежити кількість оголошень, які відображаються, варто встановити спеціальне програмне забезпечення для блокування реклами у браузері.

 5. Інформація, яку про вас бачать інші.

  Якщо ваш профіль закритий, іншим користувачам все одно може відображатися ваше ім’я та дата народження (яку можна приховати). У цьому розділі вам слід зосередити увагу на функції «Рекомендації друзів».

  Якщо її увімкнено, ваші відгуки можуть відображатися в рекламних оголошеннях. За замовчуванням ця функція має бути вимкнена, однак краще перевірити.

  Основні рекомендації ESET з налаштувань конфіденційності відкритих даних облікового запису Google.

Усі рекомендації щодо налаштувань конфіденційності мають допомогти зрозуміти, які дані про вас збирають та вирішити потрібно вам це чи ні. Огляд налаштувань може зайняти певний час, однак це варто робити для безпеки власних даних. Щоб не забувати час від часу переглядати поточні налаштування конфіденційності, можна увімкнути автоматичні нагадування на електронну пошту.

Якщо ви регулярно користуєтесь Інтернетом, не авторизуючись в сервісах Google, варто переглянути налаштування конфіденційності в браузері та на усіх своїх пристроях. Ці налаштування прив'язані до файлів cookie веб-браузера, а не до конкретного облікового запису.

Опублікував: ESET 0 коментар(ів)

Додайте коментар

(Для зворотнього зв’язку)