Кібербезпека в дорозі: топ-10 порад захисту пристроїв під час подорожі

Ноутбук, смартфон або планшет на відпочинку для багатьох стали незамінними атрибутами. Однак власники, які вирушають в подорож зі своїми пристроями, наражають себе на ряд небезпек, пов’язаних з використанням публічних Інтернет-мереж, онлайн-банкінгу та здійсненням Інтернет-покупок в дорозі.

Спеціалісти ESET підготували 10 основних порад, які допоможуть зберегти дані та пристрої користувача у безпеці під час подорожі.

1. Перед відправленням в дорогу переконайтеся, що на Вашому ноутбуку та мобільному пристрої оновлена операційна система та програмне забезпечення, а також встановлене надійне антивірусне рішення.

2. Створіть резервну копію даних до від’їзду та зберігайте її в надійному місці. А конфіденційні дані з жорсткого диску ноутбука перемістіть на час відпустки до зашифрованого зовнішнього накопичувача.

3. Не залишайте свої пристрої без нагляду в громадських місцях. У разі їх викрадення Ви зможете відстежити втрачений ноутбук або смартфон завдяки використанню функції Антикрадій.

4. Переконайтеся у наявності захисту паролем та блокування на час неактивності пристроїв, включаючи ноутбуки, планшети і смартфони. Рекомендовано мінімізувати даний проміжок часу. Часте введення даних може набридати, однак у такий спосіб Ви захистите конфіденційну інформацію від потрапляння у руки зловмисників.

5. Використовуйте тільки надійні Інтернет-сервіси. Запитайте у Вашому готелі або іншому місці, де Ви зупинилися, назву мережі Wi-Fi. Надалі використовуйте мережу із вказаною назвою та остерігайтесь приєднання до нелегітимних Wi-Fi мереж, назви яких подібні до оригінальних.

6. Якщо Інтернет-з’єднання певного закладу просить оновити програмне забезпечення для підключення, негайно від’єднайтесь та повідомте про це адміністратора або власника закладу.

7. Не використовуйте з'єднання Wi-Fi без шифрування WPA2. Інші через нижчі стандарти не мають відповідного рівня безпеки та можуть бути відносно легко зламані. Вимикайте Wi-Fi на час неактивності.

8. У разі необхідності підключитися до мережі компанії через публічний Wi-Fi використовуйте віртуальну приватну мережу.

9. Намагайтеся уникати використання сервісу онлайн-банкінгу та здійснення покупок під час використання публічного Wi-Fi. Більш безпечним способом у таких ситуаціях є використання Інтернету згідно тарифного плану та створення власної точки доступу.

10. У разі виникнення підозр про інфікування ноутбука та відсутності встановленої антивірусної програми, для негайного виявлення та видалення шкідливих програм скористайтесь безкоштовним продуктом ESET Online Scanner, який не потребує інсталяції.

У зв’язку зі зростанням активності кіберзлочинців спеціалісти ESET рекомендують користувачам бути більш уважними на відпочинку, підключатися тільки до надійних Інтернет-мереж, утримуватися від використання сервісу онлайн-банкінгу та здійснення покупок в Інтернеті під час використання публічного Wi-Fi та забезпечити надійний захист Ваших пристроїв за допомогою комплексного антивірусного рішення.

Опублікував: ESET 0 коментар(ів)

Додайте коментар

(Для зворотнього зв’язку)